Menu

Stavební povolení / ohlášení stavby

Proces kladného vyřízení stavebního povolení, nebo ohlášení stavby není zrovna jednoduchý a v rozsahu zákonných nařízení je vcelku náročný. K žádosti o vydání stavebního povolení nebo ohlášení stavby je potřeba připojit nejen projekt, ale celou řadu vyjádření stanovisek a souhlasů různých úřad, odborů a firem jako například ČEZ, vodárna, obecní nebo městský úřad, odbor životní prostředí, radonový posudek a mnoho dalších. Rozsah je dán vždy velikostí a rozsahem stavby nebo rekonstrukce.

Pokud se rozhodnete, že si vše vyřídíte sami, tak určitě ušetříte hezkých pár tisícovek (specializované firmy si za tuto činnost účtují cca od 8-20 tis. Kč podle velikosti stavby a někdy i daleko více). Připravte se ovšem na vcelku náročný proces, který Vám zabere hodně času, ježdění, telefonování a hlavně nervů. Je proto dobré si předem stanovit, jestli taková úspora stojí za to. Pro člověka, který to nezná je tato činnost opravdu náročná a ne všichni úředníci Vám budou vycházet vstříc, spíš naopak. Pokud se i přesto rozhodnete si vyřídit stavební povolení/ohlášení stavby sami, tak vám samozřejmě budeme maximálně pomáhat a radit v celém procesu vyřizování legislativy.

Pro vyřízení celé legislativy a vydání stavebního povolení/ohlášení stavby doporučujeme tuto činnost nechat na projektantech a projektových kanceláří, kteří Vám projekt zhotovili. Jsou to lidé, kteří o Vašem projektu vědí vše do posledního detailu, přesně vědí kam zajít, kam zavolat, kam poslat žádosti, jak vše zkompletovat aby stavební úřad stavbu povolil. Většina solidních a renomovaných projekčních kanceláří tuto činnost nabízí standardně.

I my doporučujeme klientům tuto činnost nechat dělat projekční kanceláře a při výběru projektanta, kterou pro klienty provádíme zdarma, už dáváme do zadání poptávky a výběru podmínku i vyřízení veškeré legislativy spojené s vydáním stavebního povolení/ohlášení stavby. V nabídce je vždy cena uvedena za tuto činnost samostatně, abyste se mohli sami rozhodnout, jestli si přeci jen legislativu a povolení nevyřídíte sami (nedoporučujeme). Pro klienty provádíme zdarma právní pomoc při uzavírání smluv na projekty a vyřízení stavebního povolení/ohlášen stavby, tak aby klienta už nečekaly v budoucnu žádné vícenáklady s tím spojené.

Pro kladné vydání stavebního povolení / ohlášení stavby vždy potřebujete „garanta", autorizovanou osobou při stavbě svépomocí, který je následně i v povolení uveden. Takovou osobou Vám samozřejmě zprostředkujeme. Vždy se snažíme doporučovat, aby „garant" byl zároveň i Vaším stavebním, technickým dozorem v průběhu realizace celé stavby. Výběr pro klienta provádíme zdarma, a podrobné informace se dozvíte na stránce MENU – stavební a technický dozor.

Kam dále: